Zpět na web Karlových Varů

JazzFest Karlovy Vary 2017

JazzFest Karlovy Vary 2017 Marianne Solivan & Walter Fischbacher Trio
Organizace: Infocentrum - Karlovy Vary
Kategorie: Hudba | Music
Various genres
M. K. Collective (CZ)

Milan Krajíc - as,ts,ss, leader, Milan Krajíc jun. - dr, voc, Petra Brabencová - voc, František Nedvěd - p, Jan Jakubec - bg, Kryštof Tomeček - g, Tereza Drvotová - tb, Horst Pilz - ts, Miroslav Šoltész - tp

Skupinu založili v roce 2010 saxofonista Milan Krajíc se svým synem, bubeníkem Milanem Krajícem juniorem. Originální skladby Krajíce a pianisty Františka Nedvěda, téměř bez žánrového omezení, doplňují zajímavě zaranžované moderní jazzové standardy soudobých ikon světového jazzu. S kapelou účinkuje vynikající zpěvačka Petra Brabencová. Skupina rozšířila obsazení o trombón, trubku a saxofon.

Marianne Solivan & Walter Fischbacher Trio (USA, CZ, D)

Marianne Solivan - voc, Walter Fischbacher - pi, Petr Dvorský - db, Ulf Stricker - dr

Marianne Solivan se stala jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské jazzové scéně. V jejím hlase lze nalézt naprosto spolehlivý a neomylný swing Elly Fitzgerald, odvahu Betty Carter a věcnost Carmen McCrae. Spolupracovala s mnoha vynikajícími americkými jazzmany i s big bandy. Marianne doprovodí význačná osobnost moderní jazzové scény, klávesista rakouského původu Walter Fischbacher s českým kontrabasistou Petrem Dvorským a německým bubeníkem Ulfem Strickerem. Fischbacher má za sebou studia klasického i jazzového piana, spolupráci s řadou jazzových osobností a hraní s vlastními kapelami. Díky své hře bývá často přirovnáván k legendám, jako jsou Joe Zawinul, Chick Corea a Herbie Hancock.
Datum Den Čas Místo konání
28.10.2017
sobota 19:30 Hotel Imperial - Concert Hall, Karlovy Vary Marianne Solivan & Walter Fischbacher Trio (USA, CZ, D)

Vstupenky - Karlovy Vary  |  Vstupenkový systém Colosseum  |  Copyright © 2013 Perfect System, s.r.o.

Nahoru