EWA FARNA - Vstupenky

Pořadatel: Karlovarské kulturní léto
20. 7. 2024
350 – 550 Kč

Ewa Farna je polsko-česká zpěvačka, producentka a autorka.

Pochází z Vendryně, což je obec na pohraničí Česka a Polska. Narodila se 12. srpna 1993 v Třinci jako nejstarší ze tří dětí. Ewa je národností Polkou, občanství má české a hlásí se k místní národnostní menšině.  Absolvovala základní školu s polským jazykem vyučovacím, stejně pak také polské gymnázium v Českém Těšíně. Byla přijata k vysokoškolskému studiu práv do Varšavy, kde ale po dokončeném prvním roce studia zanechala.

Ve svých 11 letech byla objevena na Festivalu Dětské Písně v Havířově a dostala nabídku na vydání vlastní desky. Jako čerstvě 13letá debutovala se singlem Měls mě vůbec rád se, která se dostala do čela tehdy nejposlouchanějších písní a její stejnojmenné album získalo s více než 70 tisíci prodanými kusy status 2x platinové desky během jednoho roku. 

V témže roce vyhrála ocenění Objev roku v Českém slavíkovi a o dva roky později se stala vůbec nejmladší držitelkou Slavíka v kategorii Zpěvačka roku, když se umístila na třetím místě.

Tehdy 15letá vyrazila jako historicky nejmladší zpěvačka na samostatné turné.

Dnes patří mezi vůbec nejúspěšnější zpěvačky nejen u nás, ale i v sousedním Polsku, kde debutovala rok po svém českém startu. Vydala 5 českých a 6 polských řadových desek, dvě „Best Of“ kompilace a dokonce pár živých záznamů ať už akusticky nebo se symfonickým orchestrem.

V Polsku se dočkala ocenění třeba na proslulých festivalech v Opoli nebo v Sopotech a její singl Cicho se stalo Polským Hitem Dekády.

Byla několikrát porotkyní v televizních pěveckých soutěžích jak v Polsku tak v Čechách a vyzkoušela si i roli moderátorky, když moderovala dva ročníky hudebních Cen Anděl.

Když dosáhla plnoletosti založila vlastní produkční společnost a vydavatelství, po 10 letech se rozloučila se svým objevitelem Lešek Wronkou a postavila se zcela na vlastní nohy. Poprvé sama vyprodukovala svůj výroční koncert ve Fóru Karlín a natočila dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá, který vznikal 2 roky.

V roce 2021 oslavila 15 let na hudební scéně vydáním desky UMAMI, které díky snoubení společenských témat a moderního zvuku je recenzenty označováno jako popový manifest nastupující generace.

V témže roce založila se svou kamarádkou z dětství také svojí první značku MMNT (čti:moment), kterou uvedla rovnou na český i polský trh a je výrobcem přírodních vonných svíček.

Je vdaná za svého bývalého kytaristu Martina Chobota, má dvě děti a patří mezi vůbec nejvlivnější osobnosti českých sociálních sítích.

Forbes ji zařadil do prestižního výběru inspirativních lidí „30 pod 30“.

 

Časový plán (rámcový)

19:00 | Otevření areálu
20:30 | Ewa Farna

Hudba