ŠVIHADLO | STO ZVÍŘAT - Vstupenky

Pořadatel: Karlovarské kulturní léto
9. 8. 2024
250 – 450 Kč

ŠVIHADLO

Legenda reggae ŠVIHADLO oslavila podzimním turné 40 let existence. Nejstarší česká reggae kapela ŠVIHADLO vznikla v Mladé Boleslavi v roce 1983, tehdy ještě pod názvem Nouzový východ. Mezi nejznámější hity patří Na Jamajce půl srdce mám, Po tobě toužím nebo Zelený list – píseň, která původně vznikla spíše jako vtip. Kapela objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovala v okolních zemích a dokonce i v Číně. Vydala 6 řadových alb, jedno album rarit (k 20. výročí – Pozpátku – 2003), jeden maxisingl (REGGAE minideSKA – 2004), a k 30. výročí i výběrové album (Best of 30 – 2013). Za album Oči otevřený kapela dostala cenu Anděl (v žánru ska & reggae). ŠVIHADLO aktuálně láká mimo svoji klasiku i na tři hudební novinky s názvy Stíny, Laj laj laj a Bez oken.

STO ZVÍŘAT

Kapela STO ZVÍŘAT vznikla v roce 1990 a stala se průkopníkem tehdy u nás téměř neznámých žánrů ska a rocksteady. Vycházela z tehdejší vlny anglických kapel jako Madness, Specials nebo Selecters. V porevoluční době, která přála spíše undergroundovým kapelám, přišla s veselými melodiemi, tanečními rytmy a s mimořádně kvalitními texty Tomáše Belka. S tímto koktejlem posléze doplněným i o reggae nebo swing se už 33 let drží na špičce jak klubové, tak festivalové scény. Devítičlenná úderka má za sebou více jak 2400 koncertů u nás, ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku, Belgii a Slovensku. Na svém kontě má 12 řadových alb a nespočet účastí na různých kompilacích. Rovněž se věnuje pravidelně natáčení klipů, kterých má v archivu okolo dvacítky. V posledních letech nastoupilo do kapely několik výrazných mladých muzikantů, kteří přinesli novou energii. Kapela se nachází v tuto chvíli zřejmě ve své vrcholné formě, o čemž svědčí nejen reakce fanoušků, ale i odborné kritiky.

Kapela STO ZVÍŘAT natočila své nové album NOČNÍ PTÁCI. Album vyšlo 15. 9. 2023 na labelu 100PROmotion - tradičně na CD, elektronicky na všech on-line servicech, ale také na LP. Nový počin skupiny obsahuje 11 nových songů, které již tradičně otextoval Tomáš Belko, o hudební stránku alba se podělil Jan Kalina a Jakub Červinka. Jak je z názvu zřejmé, Zvířata se na desce věnují fenoménu noci ve velkoměstě, hudebně se jedná opět o mix ska, reggae, rocksteady, swingu a blues. Nové album je v pořadí třinácté. Vychází po třech letech od alba 30 let testováno na lidech. Po křtech alba bude následovat celoroční turné, při kterém kapela oslaví 34 let své existence.

 

Časový plán (rámcový)

18:30 | Otevření areálu
19:30 | Švihadlo
20:45 | Sto zvířat

 

Hudba